- Komerční sdělení -zprávy
HomePro kutilyVnější nebo vnitřní stínění? Poradíme s výběrem

Vnější nebo vnitřní stínění? Poradíme s výběrem

Jaké stínění si pořídit na váš dům? Budou lepší vnější žaluzie nebo látkové rolety? Obě mají své výhody. Záleží také na typu místnosti.

Předokenní rolety nebo vnitřní žaluzie? Poradíme, jak na stínění oken

Už vás nebaví zvědavé pohledy sousedů nebo si chcete užít válení v posteli, aniž by vás z ní vyhnaly ostré sluneční paprsky? Potom vašemu bydlení chybí rolety či žaluzie, které vám zaručí jak soukromí, tak i pohodlí. Je ale lepší vnitřní nebo vnější stínění oken? Poradíme vám s výběrem.

Venkovní hliníkové rolety potěší řadou výhod

Jaká je účinná ochrana domu i jeho obyvatel před silným slunečním zářením? Odpovědí jsou vnější hliníkové rolety, které se stávají čím dál těmi oblíbenějšími nejen u novostaveb. Pyšní se funkcí chlazení budovy i zajištění soukromí. Jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který snese jakékoli počasí, ať už je venku jako na Sahaře nebo naopak několik desítek stupňů pod nulou.

Jaké jsou výhody předokenních rolet?

Chrání před ostrým světlem: dopřejí vám zvolit si, kolik světla chcete mít v místnosti a chrání také okna před prudkým deštěm nebo UV zářením.
Snižují hluk v místnosti: dopřejí vám klid k práci a umožní klidný spánek pro vás i vaše děti.
Snadno se ovládají: díky moderní technologii lze stínění oken ovládat i chytrým telefonem pouhým jedním dotykem.
Poskytnou pohodlí i soukromí: rolety nepropustí světlo a zabrání i pohledům zvědavých sousedů nebo kolemjdoucích. Zajistí vám perfektně izolované prostředí.
Sníží v zimě náklady: když předokenní rolety celé stáhnete, ušetří vám až 30% nákladů za energie.
V létě pomáhají planetě i vaší peněžence: díky hliníkovým roletám není vůbec zapotřebí využívat klimatizaci. Snižují teplotu v místnosti až o 10 °C. To jistě rádi oceníte na úsporách, zároveň se ale chováte šetrně ik životnímu prostředí.
Dělají z domu opevněnou pevnost: vnější rolety mají i bezpečnostní funkci. Zabraňují zlodějům v lehkém vniknutí do domu oknem. Navíc dobře neuvidí, co všechno doma máte.
Venkovní rolety podomítkové na domě
Venkovní rolety mají také bezpečnostní funkci. Zdroj: Climax

Moderní stínění oken: screenové rolety oživí každou fasádu domu

Velkým hitem nejen evropských novostaveb jsou svislé fasádní clony nebo screenové rolety. Jedná se o moderní alternativu k vnějším roletám. Chrání před sluncem, dokonce zvládnou odolat i silnému větru a jsou stylovým doplňkem každého domu. Screenové rolety jsou vyrobeny z vysoce kvalitní a odolné látky, která v zimě nezamrzá. Navíc do žádné místnosti vybavené takovým typem rolety se opravdu nikdo nepodívá.
Rolety se využívají hojně také v zahradních pergolách. Před posezením venku na zahradě pod pergolou vás neodradí ani vítr nebo chladné počasí. Screenové rolety do pergoly fungují jako boční zástěna a také ochrana proti větru. Ovládat je můžete manuálně nebo motoricky.

Screenové rolety z látky na rodinném domě
Screenové rolety jsou vyrobeny z vysoce kvalitní látky. Zdroj: Climax

Vnitřní okenní žaluzie jsou ideální do nájemních bytů

Vnější stínění přináší mnoho výhod, šetří náklady a je mnohonásobně efektivnější než vnitřní žaluzie či rolety. Ne každá stavba je však vhodná pro vnější stínění. Například do nájemních bytů není většinou možné montovat vnější žaluzie, a proto se do nich skvěle hodí vnitřní žaluzie. Patří mezi nejoblíbenější variantu vnitřního stínění. Proč? Hliníkové žaluzie regulují plynulé množství světla v interiéru a jsou cenově dostupné také jednoduché na údržbu.

Ovšem své uplatnění mají rozhodně také v rodinných domech, kancelářích, školách, restauracích nebo v bankách. Instalovat lze do dřevěných i plastových oken. Pro zajištění bezpečnosti dětí lze přidat i bezpečnostní držák řetízku.

Rolety den a noc – špičkový design za rozumnou cenu

Vnitřní stínění oceníte také například u menších oken v kuchyni nebo v ložnici či dětském pokoji, kde není nutná taková účinnost, co se týče chlazení interiéru. Nebo také v místnostech, kde netrávíte tolik času. Vnější stínění může být v takových případech zbytečně nákladnou alternativou. Moderní variantou stínění oken v interiéru jsou rolety den a noc. Vypadají velmi elegantně a působí nerušivým dojmem.

Rolety den a noc v sobě spojují prvky vnitřních žaluzií i látkových rolet. Stínit s nimi můžete stejně jako s vnitřními žaluziemi pouze část okna nebo je můžete stáhnout po celé ploše. Intenzitu stínění si můžete snadno přizpůsobit svým potřebám výběrem látky s různou mírou průsvitnosti. Při úplném zatemnění pak žádné světlo neprosvítá do interiéru a můžete nerušeně relaxovat. Rolety den a noc jsou prakticky bezúdržbové a sami si vyberete barvu látky, která bude ladit s nábytkem nebo stylovým vybavením pokoje.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články