- Komerční sdělení -zprávy
HomePro kutilyTerasa, která odolá mrazu, vlhku i vysokým teplotám

Terasa, která odolá mrazu, vlhku i vysokým teplotám

Rozmanitost počasí připravuje terasám u našich domů po celý rok zatěžkávací zkoušku. Ti z nás, kteří vsadili na dřevní kompozit Terafest®, se však nemusí příliš vzrušovat. Proč? Terasová prkna od českého výrobce WPC – WoodPlastic vykazují mimořádnou odolnost. Podívejme se na důvody, proč by se jejich pořízení mohlo vyplatit i vám.

Venkovní nezakryté terasy jsou během roku vystaveny mimořádné zátěži. Opomeneme-li běžný sezónní provoz, největší nápor představuje počasí. Zatímco v létě na terasu útočí UV záření a vysoké teploty, v zimě to je bláto, vlhko a teploty klesající často výrazně pod bod mrazu. Různé materiály vykazují různou odolnost a životnost, ale asi nejhůře je na tom klasické dřevo. A to je škoda, neboť dřevo je atraktivní, dostupné a dobře se s ním pracuje.

Zajímavou alternativu představuje pro stále větší počet zájemců kompozit dřeva obohacený o polyethylen. Jedním z nejvýznamnějších výrobců terasových prkének z kompozitu je česká společnost
WPC – WoodPlastic, které Terafest® boduje u zákazníků v tuzemsku i v zahraničí. Existuje spousta kritérií a důvodů, podle kterých si vybíráme terasu. Zde je stručný výběr těch, které dávají palec nahoře deskám od výrobce a dodavatele ze středočeských Bukovan.

Náklady a čas na péči o terasu jsou minimální

Odolnost teras Terafest® je mimořádná a péče, kterou vyžadují, naprosto minimální. Veškerá údržba spočívá v občasném opláchnutí vodou, mastné fleky lze umýt saponátem. Dvakrát do roka je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu zamést. Žádné natírání, olejování ani impregnace.

Terasa na celý život

Díky patentované směsi a licenci na unikátní americkou technologii výroby Strandex dokážou terasy z originálního dřevěného kompozitu od firmy WPC – WoodPlastic bez problémů a dlouhodobě čelit dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Desky jsou minimálně nasákavé a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Výrobce na ně nabízí záruku až 25 let.

Výrobky jsou bezpečné a vhodné i pro děti

Na výrobu směsi byla použita pečlivě vybraná dřevitá moučky obohacená o zdravotně nezávadný polyethylen stejného typu, jaký se používá ve zdravotnictví. Desky tak neobsahují žádné toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat.

Kompozitní terasa se sedící ženou a dítětem

Protiskluzové terasy bez třísek

Na masivních plnoprofilových deskách Terafest® se netvoří třísky ani štěpy a mají protiskluzový povrch, který je zároveň velmi příjemný na dotek. Na rozdíl od dutých desek nemůže u těch s plným profilem dojít k lámání ani drobení, a to ani po desítkách let intenzivního používání.

S dřevěným kompozitem se skvěle pracuje

Terafest® lze navrtávat, zkracovat nebo zařezávat stejně jako běžné desky ze dřeva. Velkou výhodou oproti dřevu je, že kompozit můžeme po zahřátí ohýbat. To je ideální vlastnost pro tvarování zakončovacích lišt do požadovaných oblouků především u bazénů nebo kolem schodů. Terasy z Bukovan se navíc rychle a snadno montují, díky svému profilu se nemusí složitě kotvit k podloží.

Ohleduplnost k přírodě

Výrobní závod společnosti WPC – WoodPlastic se řídí hodnotami, které odpovídají civilizované Evropě 21. století, včetně ohleduplnosti k přírodě. Jeho produkty jsou 100% recyklovatelné, neobsahují PVC ani žádné toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat. Při výrobě se používá zbytkové dřevo pocházející z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem a kvalitní polyethylen je zdravotně naprosto nezávadný.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články