- Komerční sdělení -zprávy
HomeRady a NávodyPět okrasných rostlin, které kvetou v únoru a můžete si je vychutnat...

Pět okrasných rostlin, které kvetou v únoru a můžete si je vychutnat jako řezané květiny v interiéru

Řezané květiny jsou skvělým způsobem, jak přenést krásu a vůni z venku do bytu. Asi nikdy nepotěší víc než po chladných měsících plných stresu. Dobrou zprávou je, že v únoru kvete spousta zimních květin, které si můžeme vychutnat v domácnosti. Víte, jakými řezanými květinami si můžeme zpestřit interiér v tomto období?

Lykovec bhutanský (Daphne bholua)

Keře z rodu Daphne jsou známé mimořádnou vůní, takže určitě stojí za to získat z nich řezané květiny. Odrůda ‘Jacqueline Postill’ má intenzivně vonící růžové květy s bílými středy. Při manipulaci s rostlinou buďte opatrní, neboť všechny její části jsou jedovaté.

Skoro kvetoucí narcisy

Veselé žluté květy zaručeně vytvoří krásnou, voňavou dekoraci jakéhokoli prostoru. Víte však o tom, že odříznuté stonky květů narcisů uvolňují lepkavou šťávu, která může jiným květům bránit v sání vody?

Proto je nejlepší vložit narcisy do vázy samostatně. Nejdříve jsou k dispozici odrůdy raných narcisů, například „February Gold“ a „Tete-a-Tete“.

Květy zimovce mají příjemnou, intenzivní vůni. Zimovec je velmi dekorativní díky bezlistým větvím a hojnému nasazení květiny z zimě. Tyto větve jsou ideální pro vytvoření voňavé, výrazné dekorace. Vzhledem k délce větví si můžete odříznout i delší větvičky a dosáhnete ohromujícího efektu.

Sněženky

Pokud pěstujete sněženky nebo si kupujete sněženky určené k účelu řezaných květin, pak je nejlepší vybrat si odrůdy s výjimečnou vůní, jako jsou ‘S. Arnott“ a „Straffan“.

Sněženky

Sněženky jsou natolik dekorativní, že vyzní krásně i v obyčejné zavařeninové skleničce. Chcete-li však vytvořit efektnější dekoraci, zkombinujte je s břečťanem.

Ohnivé zimní květiny vilínu jsou přímo stvořené k použití jako řezané květiny. Vše, co potřebujete, je několik různě dlouhých větví, ze kterých vyčarujete poutavou ozdobu domácnosti. Kouzelnou atmosféru znásobí neodolatelná vůně. Vizuálně nejpůsobivější jsou oranžové a červené odrůdy, například ‚Jelena‘ a ‚Diane‘, odrůda ‚Brevipetala‘ má zase výraznou vůni.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články