- Komerční sdělení -zprávy
HomeRady a NávodyJe menstruační cyklus synchronizován s lunárním cyklem?

Je menstruační cyklus synchronizován s lunárním cyklem?

Podle jedné studie existuje synchronizace mezi menstruačním a lunárním cyklem. Studie se zúčastnilo 826 žen ve věku 16 až 25 let s normálním menstruačním cyklem. 

Velký počet účastnic menstruoval během novoluní (28,3 %). Naopak míra menstruace v ostatních dnech byla mnohem nižší a pohybovala se mezi 8,5 a 12,6 procenta.

V další studii účastnice s menstruačním cyklem delším než 27 dní sledovaly synchronizaci svého cyklu po dobu přibližně 14 let. Studie ukázala, že jejich menstruační cykly byly skutečně někdy synchronní s cykly Měsíce. S věkem a vystavením umělému světlu se však menstruační cykly zkracovaly a synchronizace se ztrácela.

Někteří lidé se domnívají, že v dávných dobách bylo reprodukční chování lidí synchronní s Měsícem, ale s moderním životním stylem se reprodukční fyziologie a chování změnily.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je gravitace nebo  kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články