- Komerční sdělení -zprávy
HomeZahradaVysoká spotřeba vody? Může se za ní skrývat nepovšimnutý únik vody

Vysoká spotřeba vody? Může se za ní skrývat nepovšimnutý únik vody

Překvapila vás při koncoročních odpočtech nečekaně vysoká spotřeba vody? Pokud během uplynulého roku do vaší domácnosti nepřibyl další její obyvatel, vysvětlením může být i nepozorovaný únik vody.

Vodovodní baterie
Vysoce citlivé vodoměry jistě monitorují i ​​kapající baterii.
Jak a kde nejčastěji dochází k únikům vody

Mezi nejčastější příčiny nežádoucího úniku vody v domácnostech patří kapající vodovodní baterie či přetékající toaleta. Zároveň se jedná o úniky vody, které mohly vaší pozornosti snadno uniknout.

Zde se vyplatí zmínit, že jen „obyčejná“ porucha splachovače na toaletě může vést ke ztrátě až 25 litrů vody za hodinu. Nejde zde jen o problém plýtvání přírodními zdroji, ale takový únik může vaši peněženku v konečném důsledku ochuzet až o stovky eur. A jako by toho nebylo málo, většinou si tento problém uvědomíte až při vysokém ročním zúčtování nebo koncoročním odpočtu. Tehdy je už ale obvykle pozdě a vám nezbývá jiná možnost než tento nečekaný výdaj zaplatit.

I úniky vody mohou být včas odhaleny

K tomu, abyste ztrátám vody zabránili, nemusíte denně kontrolovat všechny vodovodní baterie a toalety v bytě. S moderní dobou, naštěstí, přibyly také moderní technologie, které úniky vody odhalí za vás a co je nejdůležitější – včas. Se službou Detekce úniku vody, kterou nabízí společnost ista, je spotřeba vody ve vaší domácnosti neustále monitorována.

Pokud jista vodoměry odhalí nežádoucí únik, správci domu nebo samotnému uživateli bytu je doručeno varování. Vlastník bytu je včas informován o tom, že v jeho domácnosti dochází k nežádoucímu úniku vody, který následně umí vyřešit a nemusí se tak obávat příliš vysokého nedoplatku při ročním vyúčtování nákladů.

S dálkovým odpočtem sběrnicí dat od společnosti jistě získáte komfortní přístup k denním spotřebám vody.
Software odhalí, zda se jedná o únik vody nebo jen běžný průtok

Právě jistá vodoměry jsou dostatečně citlivé, aby dokázaly zachytit i přetékající toaletu či kapající vodovodní baterii. Všechny jisté vodoměry jsou vybaveny standardním rádiovým modulem, který posílá informace o průtoku vody do sběrnice dat nainstalované ve společných prostorách bytového domu. Informace ze sběrnice jsou následně přeneseny na centrální server ista.

Software pro detekci úniku vody už umí vyhodnotit, zda se jedná o běžný průtok vody nebo o únik vody, které způsobila porucha či jiná závada. Následně je o nestandardní spotřebě informován i uživatel bytu a správce domu.

Buďte v obraze o vaší spotřebě vody – moderně a online

Překvapilo vás, že nežádoucí úniky vody odhalí software, který vás o tom informuje e-mailem? S moderní technologií dálkových odpočtů se můžete rozloučit s návštěvami odpočtářů ve vašem bytě. Akusi komunikační bránu zde místo odpočtáře představuje inteligentní sběrnice dat, která je nainstalována do společných prostor domu. K jejímu fungování a instalaci nejsou zapotřebí žádné stavební zásahy, ani připojení na internet či elektřinu. Všechna potřebná data z měřičů energií a vody se automaticky přenášejí prostřednictvím rádiové sítě na centrální server ista.

Díky tomu máte prostřednictvím online portálu ista24 přístup k denním informacím o vaší spotřebě a funkčnosti měřicích přístrojů, máte přehled o hospodaření s energiemi a jste upozorněni i na neobvyklé spotřeby, úniky vody či případné poruchy na měřičích.

Mějte vaši spotřebu vody pod kontrolou a nezůstaňte při ročním vyúčtování už více překvapení. S technologií dálkových odečtů máte neustále přehled o vaší spotřebě a také díky ní s vašimi energiemi hospodaříte udržitelně, kontrolovaně a komfortně.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články